Witamy,
Bardzo popularny ostatnio styl skandynawski zagościł na dobre u nas w pracowni, z czego się bardzo cieszymy. Jednak nim zaprezentujemy kolejną realizację warto dodać, że jest ona nietypowa (nie tyle przez dobór materiałów, co przez układ funkcjonalny jaki udało nam się zaprojektować).
Przedstawiamy projekt małego, 2-pokojowego mieszkania 41m2. Aby spełnić oczekiwania inwestora zmieniliśmy prawie cały układ funkcjonalny. Pracę nad projektem rozpoczęliśmy już na etapie zmian lokatorskich. Dzięki temu powstał nowy układ pomieszczeń. Sama praca nad aranżacją wnętrza była już tylko przyjemnością.
Małe mieszkanie, kuchnia w stylu skandynawskim.
Rzut mieszkania przed zmianami lokatorskimi. Stan deweloperski.
Rzut mieszkania po zmianach lokatorskich. Układ funkcjonalny dostosowany do potrzeb właścicieli.
Połączyliśmy kuchnię z salonem zmieniając lokalizację dwóch pomieszczeń: sypialni i kuchni. Było to możliwe ze względu na wysokość pomieszczeń 2,70cm. W wybranych miejscach zastosowaliśmy podwieszane sufity, w których ukryliśmy wentylację.
Małe mieszkania wymagają dużej ilości szaf i schowków, w związku z tym zaprojektowaliśmy dwie szafy w przedpokoju i zabudowę meblową w sypialni. Komoda z linkami ma oddzielać salon od przedpokoju (w trakcie realizacji), zaś duża szafa z lustrami, została zaprojektowana w miejscu pierwotnego wejścia do łazienki.
Tapeta w pnie drzew stanowi główny motyw dekoracyjny. Wnętrze z pozoru surowe, dzięki zastosowaniu elementów drewnianych, pastelowych dodatków i ciepłej barwy światła sprawia wrażenie przytulnego.
Tapeta w pnie drzew stanowi bardzo silny akcent graficzny. Zależało nam na tym by ją odpowiednio wyeksponować. Zaprojektowaliśmy panele z płyty g-k podświetlane po bokach światłem typu led w mlecznych osłonach.
Biała, nowoczesna kuchnia wzbogacona została elementami retro. Ceramiczny, duży zlew oraz lampy nadają wnętrzu typowy skandynawski charakter.
Widok z salonu na kuchnię i sypialnię.
Salon w stylu skandynawskim z podświetlanym panelami.
Salon w stylu skandynawskim wersja bez zapalonego podświetlenia.
Pastelowe dodatki nadają wnętrzu świeżości a mocne, graficzne wzory stanowią nawiązanie do tapety.
Mocny akcent w całym mieszkaniu – tapeta w pnie drzew. Wnętrze ocieplone przez elementy drewniane.
Wizualizacja wnętrza mieszkania w stylu skandynawskim.
Wizualizacja salonu z brakującą komodą.
Mała łazienka w surowym stylu, dzięki zabudowie podtynkowej zyskała sporych rozmiarów taflę lustra za którą ukryliśmy szafkę.
Prysznic wyróżniony został za pomocą nietypowych płytek przypominających rybią łuskę.
Pani Karolino,
czy może Pani zdradzić co to za podłoga?
Witam,
Podłoga to płytki drewnopodobne białe.
Pozdrawiam
Pani Karolino, czy jest szansa, żeby Pani zdradziła, gdzie znalazła Pani grafikę do szyby. Od dawna marzę o takiej tapecie, ale nigdzie mi nie pasuje i zainspirowałam się Pani zaadaptowaniem jej na szybę w kuchni natomiast nie mogę znaleźć grafiki na fotolia.pl
Witam bardzo serdecznie,
Tapeta w pnie brzozy pochodzi z firmy Cole & Son model Woods 69/12147.
Pozdrawiam mam nadzieję, że pomogłam :).
Witam,
Grafika to tapeta z firmy Cole & Son model Woods 69/12147 na tapetą zamontowane została przeźroczysta szyba.Ten prosty trik pozwolił wykorzystać pozostałości tapety z paneli w salonie.
Pozdrawiam bardzo serdecznie
Ok, przepraszam za wcześniejszy komentarz, ale zdecydowanie jestem zwolennikiem tradycyjnych aranżacji, nie takich jak tutaj, wręcz awangardowych. Moim skromnym zdaniem – ale ja się nie znam – o wiele przyjemniejsze są wnętrza proste, skromne, w ciepłych barwach, nie w stylu galerii sztuki współczesnej. Ideałem dla mnie jest rustykalizm. Ale „De gustibus non disputandum est.”
Witam,
To inwestor decyduje jak ma wyglądać jego wymarzone M. ja tylko pomagam mu tą wizję spełnić.
Pani Karolino,
co to za kolor ścian w salonie – chodzi mi o szarość pomiędzy panelami z tapetą w brzozy? Planuję podobny wystrój w sypialni i ten odcień wydaje się byc idealny 🙂